ODBĚROVÉ MÍSTO V KRAJSKÉ NEMOCNICI T. BATI

Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně provádí odběry vzorků pro laboratorní PCR testy na onemocnění novým koronavirem SARS CoV-2 (dříve COVID-19). Pro tyto odběry jsme zřídili COVID AMBULANCI, kam jsou směřování jak lidé indikovaní k odběru praktickým lékařem či epidemiologem, u nichž hradí test jejich zdravotní pojišťovny, tak i samoplátci, kteří si odběr a test hradí sami.

INDIKOVANÍ PACIENTI (S ŽÁDANKOU)

:OBJEDNÁNÍ: Před návštěvou naší COVID AMBULANCE (odběrového místa) JE NUTNÉ SE PŘEDEM OBJEDNAT na konkrétní datum a čas, objednat on-line se můžete na stránkách nemocnice.

UMÍSTĚNÍ ODBĚROVÉHO MÍSTA: Odběrová COVID AMBULANCE je umístěna v budově 20 v areálu Krajské nemocnice T. Bati a je přístupná přímo z Havlíčkova nábřeží.

PROVOZ ODBĚROVÉHO MÍSTA: COVID AMBULANCE je pro indikované pacienty v provozu od pondělí do pátku od 7.00 do 14.30 hodin.

Pokud jste odesláni do Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně k odběru na vyšetření na COVID-19, obracejte se ve vámi objednaném termínu pouze na naši COVID AMBULANCI (odběrové místo). V jiném termínu a na jiném místě v Krajské nemocnici T. Bati není vyšetření možné. Děkujeme za pochopení.

DĚTI DO 10 LET - INDIKOVANÉ (S ŽÁDANKOU)

OBJEDNÁNÍ: K odběru je možné se objednat na konkrétní datum a čas, objednat on-line se můžete na stránkách nemocnice, nejprve je ale třeba se ZAREGISTROVAT. Ambulance preferuje objednané odběry.

UMÍSTĚNÍ ODBĚROVÉHO MÍSTA: Odběrová DĚTSKÁ COVID AMBULANCE je umístěna v budově 21 v areálu Krajské nemocnice T. Bati a je přístupná přímo z ulice Zálešná.

PROVOZ ODBĚROVÉHO MÍSTA: DĚTSKÁ COVID AMBULANCE je pro indikované pacienty v provozu od pondělí do pátku od 7.00 do 11.00 a od 11.30do 15.00 hodin.

Pokud s dítětem přicházejí k doběru rodiče, kteří mají žádanku na odběr, budou odebráni rovněž v dětské ambulanci.

SAMOPLÁTCI

OBJEDNÁNÍ: Před návštěvou naší COVID AMBULANCE (odběrového místa) JE NUTNÉ SE PŘEDEM OBJEDNAT na konkrétní datum a čas, objednat na stránkách nemocnice, nejprve je ale třeba se ZAREGISTROVAT.

FORMULÁŘ: S sebou si přineste vyplněný formulář, který si můžete stáhnout níže a vytisknout, popřípadě jej obdržíte přímo v ambulanci.

UMÍSTĚNÍ ODBĚROVÉHO MÍSTA: Odběrová COVID AMBULANCE je umístěna v budově 20 v areálu Krajské nemocnice T. Bati a je přístupná přímo z Havlíčkova nábřeží .

PROVOZ ODBĚROVÉHO MÍSTA: COVID AMBULANCE je pro samoplátce v provozu od pondělí do pátku od 12.30 do 14.30 hodin.

PLATBA ZA TEST: Cena za odběr vzorku a test na onemocnění koronavirem je 2000 korun (cena je v souladu s Věstníkem MZ ČR č. 6/2020 ve výši 1756 Kč, poplatek za administrativní úkony činí 244 Kč). Platba je možná pouze bezhotovostně kartou prostřednictvím terminálu přímo v odběrovém místě.

SDĚLENÍ VÝSLEDKU TESTU: Výsledek testu a certifikát mají žadatelé k dispozici do 24-48 hodin a je možné si je osobně vyzvednout na Oddělení lékařské mikrobiologie v budově 22 (v pracovní dny od 8.00 do 18.30 hodin nebo v sobotu od 7.00 do 11.00 hodin).

DRIVE THRU

Od pondělí 14. 9. 2020 zřizuje Krajská nemocnice T. Bati druhé odběrové místo, kde budou odběry vzorků pro PCR testování na Covid-19 prováděny systémem DRIVE THRU, tedy přímo přes okénko automobilu.

OBJEDNÁNÍ: Bez objednání.
Nové odběrové místo je určené:
• pro neobjednané indikované klienty (pacienty odeslané praktickým lékařem nebo KHS) jedoucí vozem,
• pro vícečlenné skupiny indikované k odběru (odeslané praktickým lékařem nebo KHS),
• pro samoplátce - je nutné s sebou mít vyplnění formulář (najdete jej níže na této stránce), úhrada je možná pouze platební kartou.

UMÍSTĚNÍ ODBĚROVÉHO MÍSTA: Odběrové místo se nachází na parkovišti v sousedství budovy Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje a je dostupné přímo z Havlíčkova nábřeží

PROVOZ ODBĚROVÉHO MÍSTA: Provozní doba odběrového místa je od pondělí do neděle 7.00 - 19.00 hodin s polední přestávkou 11.30 - 12.00 hodin

Ve Zlíně je zřízeno nové odběrové místo na testování Covid-19
Nové odběrové místo vzniklo na křížení ulice Čiperova a tř. T. Bati u bývalé budovy ČSAD, kde bude na levém dolním rohu budovy umístěna odběrová buňka. Parkování bude zajištěno ve vymezeném prostoru parkoviště na ul. Březnická, které poskytlo město Zlín k bezplatnému využití. Návštěvníci odběrového místa tak budou mít po dobu odběru parkování zdarma. Začátek provozu od pondělí 26. 10. 2020, provozní doba je ve dnech pondělí až pátek v čase 7:30 – 10:00 hodin. Odběrové místo je určeno pouze pro indikované pacienty, kteří jsou zasláni na testy lékařem nebo krajskou hygienickou stanicí, vyšetření je tak hrazeno pojišťovnou. K zajištění odběru a testování je nutná předchozí telefonická rezervace, tu je možné uskutečnit na tel. čísle 739 408 931 v pracovní dny v časech 8:00 - 14:00 hodin